Odlehčovací centrum;pro vás a vaše nejbližší

Odlehčovací centrumpro vás a vaše nejbližší

O nás

Kdo z nás by nechtěl svým rodičům a blízkým ve starším věku dopřát všechnu lásku a péči, kterou nám věnovali jako dětem.  Starším členům rodiny pomáhá nebo jim věnuje celodenní péči doma na 200 tisíc rodin. Moc dobře víme, že skloubit své běžné povinnosti s péčí o leckdy nemocné nebo nemohoucí bližní bývá velmi obtížné.

V Senior centru Čtyřlístek Vám s tímto náročným úkolem rádi pomůžeme.  Budeme si vážit toho, pokud nám svěříte své nejbližší. Můžete očekávat špičkovou péči a lidský přístup založený na dlouholetých zkušenostech našeho personálu.

Co je Odlehčovací služba?

Někdy nastane situace, kdy zkrátka potřebujete na pár dnů odjet, a o Vašeho blízkého nebo staršího rodiče se nemá kdo postarat. Pomocnou ruku Vám v takových případech může podat naše Odlehčovací centrum. Vašim blízkým dokážeme zajistit ubytování pouze na přechodnou, nezbytně nutnou dobu. Vše samozřejmě také s kompletní péčí. Můžete se spolehnout na péči speciálně vyškolených sester a pečovatelek s dlouholetými zkušenostmi.

Poslání služby, cíle služby

Víme, že nepohodlí, neosobní a cizí prostředí snášejí starší lidé hůře než my mladší. Naše Odlehčovací služba má proto za cíl vytvořit opravdu domácké prostředí, poskytnout veškerý komfort a zároveň kvalifikovanou péči s lidským přístupem. Samozřejmě: doma je doma. My ze Senior centra Čtyřlístek se ale upřímně snažíme, aby rozdílů mezi „doma“ a námi bylo co nejméně. 

Komu je služba určena

Odlehčovací služby nabízíme lidem, kteří mají sníženou soběstačnost zejména kvůli vyššímu věku a o jejichž péči a podporu se jinak stará rodina nebo blízká osoba. Služby je možné využít na dobu od několika dnů až do tří měsíců, a to zejména na období, kdy si rodina nebo blízká osoba potřebují na nezbytně nutnou dobu odpočinout, léčit se a podobně.

Tato služba je poskytována za úhradu.

Co si vzít s sebou? Doklady a další věci, které se během pobytu mohou hodit

V první řadě je potřeba mít s sebou doklady jako je občanský průkaz, průkaz pojištěnce, ZTP, průkaz diabetika, průkaz nositele implantátu a podobně.

Rozhodně nezapomeňte na věci, které Váš blízký nezbytně potřebuje k životu – tedy především ortopedické a rehabilitační pomůcky, léky na celou dobu pobytu, potravinové doplňky, brýle nebo zubní protézu.

Detailní seznam ke stažení zde

Co musím udělat v případě zájmu?

Pokud Vás služby našeho centra oslovily, stačí vyplnit on-line přihlášku. Nebo si domluvte schůzku přímo u nás.  Rádi Vás centrem Čtyřlístek provedeme, všechno ukážeme a vysvětlíme, abyste si mohli být opravdu jisti, že o Vaše blízké bude dobře a důstojně postaráno. 

Ke stažení

Provozní doba: ve všední dny 7.00 - 15.30

Máte zájem o naše služby? Žádost ke stažení ZDE